X
تبلیغات
هولوگرام

هولوگرام

درباره هولوگرام های انتقالی

هولوگرام انتقالی

همانطور که در ادامه مطالب قبلی خوانده اید ما قصد دذاریم که شما را با انئاع هولوگرام ها آشنا کینم به همین منظور در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گغت که هولوگرام های انتقالی چیستند و به چه منظور باید از آنها استفاده کرد.پس ادامه ایبن مطلب را از دست ندهید چرا که برای شما بسیار مفید خواهد بود.

هولوگرام های انتقالی نوعی دیگر از دو دسته ی اصلی هولوگرام ها می باشند (دسته ی دیگر هولوگرام های انعکاسی است). تمام هولوگرام ها ( هولوگرام های رنگین کمانی rainbow holograms، هولوگرام با مولد کامپیوتریcomputer generated holograms، هولوگرام های چند کاناله multi-channel hologramsو غیره ) در واقع زیر مجموعه ای از این دو دسته ی اصلی می باشند. 
هولوگرام انتقالی معمولا با همان نوع نور لیزری مشاهده می شود که از آن برای ضبط هولوگرام استفاده شده است. این نور از پشت هولوگرام هدایت شده و تصویر به سمت مشاهده کننده انتقال می یابد. تصویر مجازی می تواند بسیار تیز و عمیق باشد. برای مثال، با یک هولوگرام کوچک می توان اتاق بزرگی را که مردم در آن هستند را مشاهده کرد طوری که هولوگرام نقش پنجره را ایفا کند. البته لازم به ذکر است که ساخت هولوگرام از انسان ها به لیزر قوی تر و احتیاط های امنیتی نیاز دارد. هولوگرام های انتقالی مانند پنجره ای به دنیای دیگر می باشند.

شیوه ساخت هولوگرام های انتقالی

ساختن هولوگرام های انتقالی بسیار ساده می باشد و خصیصه های منحصر به فردی دارد که می تواند هر دانش آموز، معلم و بیننده ای را شگفت زده کند.وسایل مورد نیاز برای ساخت هولوگرام  انتقالی با هولوگرام انعکاسی یکسان می باشد. در واقع بسیاری از روش ها و مراحل آن نیاز با هولوگرام انعکاسییکسان می باشد. تنها تفاوت اصلی در محل جاگذاری وسایل بر میز کار می باشد.


برچسب‌ها: چاپ هولوگرام,سفارش هولوگرام,HologramsTransmission,Holograms,انواع هولوگرام,ساختن هولوگرام,هولوگرام انتقالی,ساختن هولوگرام انتقالی,ساختن هولوگرام های انتقالی,,
+ نوشته شده در ۱۹/۱/۱۳۹۷ساعت ۱۵:۲۲ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

آشنایی با اصول هولوگرافیک

بررسی اصول هولوگرافیک 

همهی اطلاعاتی که انسان دریافت می کند در حافظه ی او دخیره می شود و میتوان اطلاعات مورد نیاز را بازیابی کرد .  اصول هولوگرافیک میتوانند این قابلیت مغز انسان را توجیه کنند . نکته ای که در این میان حائز اهمیت است متصل و وابسته بودن اطلاعات به یکدیگر است . این نیز یکی دیگر از ویژگی های  هولوگرام است . چرا که هر تکه ای از هولوگرام بی نهایت اتصال با هر تکه دیگری دارد که شاید عالی ترین مثال از سیستم ارتباط بینابینی در طبیعت باشد .

 

هولوگرافی

در سال های 1960 پریبرام به تفکر هولوگرافی رسید و متوجه شد به توضیحی رسیده است که دانشمندان دیگر به دنبال آن بوده اند . پریبرام بر این باور است که خاطرات در نورون ها کد نمی شوند ، یا در مجموعه کوچکی از نورون ها بلکه در طرح هایی از پالس های عصبی ذخیره می شوند که تمام مغز را طی می کنند ، به همان شکلی که طرح هایی از نور لیزر سرتاسر یک تکه فیلم هولوگرافیک را طی می کنند . تئوری پریبرام به این سئوال هم که چگونه مغز می تواند این همه اطلاعات را در خود ذخیره کند هم پاسخ می دهد . مغز انسان می تواند حدود 10 میلیارد بیت اطلاعات را در طول زندگی یک انسانی معمولی به خاطر بسپارد که این مقدار معادل 5 برابر دایره المعارف بریتانیکاست و جالب اینکه هولوگرام ها هم علاوه بر قابلیت های دیگر شان ظرفیت غیرقابل تصوری برای ذخیره اطلاعات دارند . تنها با تغییر تابش لیزرها می توان تصاویر متعددی را روی یک ثبت کرد و یک سانتیمتر مکعب فیلم می تواند 10 میلیارد بیت اطلاعات درخود ذخیره کند .

 

 


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرام سه بعدی,برچسب هولوگرام,انواع هولوگرام,ساخت هولوگرام ]قیمت هولوگرام,طراحی هولوگرام,سفارش هولوگرام ]هولوگرام امنیتی,هولوگرام عمومی,هولوگرام آماده,هولوگرام اختصاصی ,
+ نوشته شده در ۸/۱۲/۱۳۹۶ساعت ۰۶:۰۲ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

بررسی نظریه ی فارون و هولوگرام ها

آندری فارون و هولوگرام ها 

فاون معتقد است که در هر صفحه امکان ایجاد بیش از یک تصویر هولوگرام وجود دارد . او در ادامه گفت که پیش از این تلاش شده بود تا دو تصویر هولوگرام را در یک صفحه جای دهند . 

در تایید این موضوع فارون و مهسا کمالی صفحه ای را اختراع کردند که با تابش نور در زاویه ی صفر هولوگرام لوگوی کالتک را ایجاد کردند . با تغییر زاویه ی تابش نور به 30 درجه آنها هولوگرام لوگوی سازمان انرژی را در همان صفحه ایجاد کردند . 

این فرآیند با مشقت بسیار عملی شد.کمالی اولین مولف مقاله ی بررسی های فیزیکی چنیت گفت:"در آغاز مجموعه ای از صفحات نانو با اطلاعاتی مرتبط به تابش نور با توجه به شکل و زاویه ی تابش را جمع آوری کردیم.در کنارآن هر دو تصویر موجود در صفحه را عنصر با عنصر ادغام کردیم."

تکنولوژی تشکیل چندین هولوگرام در یک صفحه

یک دستیار علم مواد و فیزیک کاربردی به نام آندری فاررون با متصل کردن سیلیکون اکسید و صفحات آلومنیومی با ده ها میلیون صفحه ی سیلیکونی کوچک امکان تشکیل چندین هولوگرامدر یک صفحه را ایجاد کرد . هر یک از صفحات نانو با توجه به زاویه ی تابش نور آن را در جهات مختلف بازتاب مب دهد . بنابراین همین امر سبب می شود تا در یک صفحه امکان ایجاد بیشتر از یک صفحه باشد . برای مثال در صورت اصابت نور به صفحه در زاویه ی صفردرجه تصویرها سیاه خواهد بود و در صورت اصابت نور به صفحه در زاویه ی سی درجه تصاویر سفید خواهد بود.

 

 


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرام سه بعدی,برچسب هولوگرام,انواع هولوگرام,ساخت هولوگرام ]قیمت هولوگرام,طراحی هولوگرام,سفارش هولوگرام ]هولوگرام امنیتی,هولوگرام عمومی,هولوگرام آماده,هولوگرام اختصاصی ,
+ نوشته شده در ۱۰/۱۱/۱۳۹۶ساعت ۱۱:۱۹ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

بررسی نقش هولوگرام ها در شرکت ها

نقش هولوگرافیک در شرکت ها 

مدل های هولوگرافیک باعث رشد و ایجاد مدل های جدیدی توسط ماشین سازان شده است . در واقع تکنولوژی بسیار به کمک شرکت هایی با تولیدات خاص آمده است . کارمندان متا معتقدند بزرگترین یافته ی تولیدات ایجاد فضای بی نهایت برای تعداد صفحات زیاد است که باعث ساماندهی کار ها می شود . یمیل های دریافتی حواس را پرت می کنند و پیام های شبکه های اجتماعی تا پایان ساعت کاری برایتان ارسال می شوند .برخی از کارمندان متا اظهار دارند که یک صفحه ی گسترده برای داده های بی شمار میتواند شماره گذاری فوری در امور مورد نظر را موجب شود.آن ها میگویند از آنجا که شما میتوانید در تصاویر هوگرافیکی و بزرگ همکاری کنید تبادل اندیشه نیز آسان تر میشود.

آینده ی تکنولوژی آی آر

در ابتدا چیزی که برای استر دشوار بود فرایند طراحی هدست بود . او معتقد بود که این تکنولوژی باید در زندگی روزمره افراد ورود پیدا کند و باعث سهل شدن برخی از کار ها شود همان طور که امروزه افراد در زندگی عادی خود از مانیتور و موبایل استفاده می کنند باید از آی آر نیز استفاده کنند . 

 

 

 

 


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرام سه بعدی,برچسب هولوگرام,انواع هولوگرام,ساخت هولوگرام ]قیمت هولوگرام,طراحی هولوگرام,سفارش هولوگرام ]هولوگرام امنیتی,هولوگرام عمومی,هولوگرام آماده,هولوگرام اختصاصی ,
+ نوشته شده در ۱۳/۱۰/۱۳۹۶ساعت ۰۹:۴۸ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

نمونه هایی از هولوگرام ها

درباره هولوگرام های مخصوص کارت شناسائی 

موارد بسیار زیادی درباره هولوگرام ها وجود دارد که شما هنوز نمیدانید.بنابر این ما در این مطلب که پیش روی شماست قصد داریم به بررسی همین دسته از محصولات بپردازیم.ادامه این مطلب را بخوانید تا ار تکنولوژی روز عقب نمانید.


هولوگرام های
 شفافی هستند که بر روی کارتهای شناسائی و یا سایر مدارک حاوی نشانه، امضاء و... قرار می‌گیرند که علاوه بر افزایش طول عمر کارت، از تقلب و کپی‌کردن کارت جلوگیری می‌نماید.درباره هولوگرامهای شماره سریال دار 

در این نوع هولوگرام برای ایجاد امنیت بیشتر و همچنین مدیریت و کنترل اجناس و مدارک، شماره سریالهای بر روی برچسب به کار گرفته می شوند.


برچسب‌ها: نوار هولوگرامی,هات استمپ,فویل های هات استامپ,هولوگرام طرح مخفی,هولوگرام نقش برگردان,هولوگرام کارت شناسایی,کارت شناسایی,هولوگرام شماره سریال دار,شماره سریال,نوار هولوگرام,انواع نوار هولوگرام,انواع هولوگرام,چاپ انواع هولوگرام,,
+ نوشته شده در ۱۶/۹/۱۳۹۶ساعت ۱۳:۳۴ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)