X
تبلیغات
هولوگرام

هولوگرام

بسته بندی های متفاوت


بسته بندی هوشمند 

در مطالب پیشین به شما از انواع بسته بندی ها صحبتی نشد تنها اشاراتی به مزایای بسته بندی و همچین چیزهایی گفته شد.اما در این مطلب میخواهم به شما نمونه ای بسیار کوچک از بسته بندی ها را معرفی کنم.بنابر این بسیار با دقت مطلب را ادامه دهید.

در حالی که لیبل بسته بندی فعال دربرگیرنده روش های مؤثری برای کنترل اکسیداسیون، رطوبت و رشد میکروب است، بسته بندی هوشمند نظارت بر کیفیت ماده غذایی را آسان می کند. لیبل های نشان دهنده دمای محصول در طول زمان (TTIs)، معرف های نشان دهنده رسیده بودن محصول، حس گرهای زیستی و برچسب های RFID همگی از اجزای لیبل بسته بندی هوشمند محسوب می شوند. اکثر این ابزارها هنوز کاربرد گسترده تجاری ندارند اما استفاده از لیبل های TTI و برچسب های RFID رو به افزایش است. لیبل های TTI نقشی اساسی در نشان دادن سلامت محصول و تازگی آن دارند؛ با استفاده از این ابزار می توان بر شرایط نگهداری ماده غذایی نظارت داشت و محصولاتی را که مناسب مصرف هستند، مشخص کرد. این موضوع به ویژه هنگامی که محصول غذایی در معرض شرایط نامناسبی مانند گرم یا سرد بودن بیش از حد محیط نگهداری قرار گیرد، اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. در مورد مواد غذایی که نباید منجمد شوند، لیبل TTI می تواند نشان دهد که آیا ماده غذایی به طور نادرست در معرض دمای زیر انجماد قرار گرفته است یا خیر. از سوی دیگر، با استفاده از این برچسب ها می توان مشخص کرد که آیا مواد غذایی حساس به گرما در معرض گرمای بیش از حد قرار گرفته اند یا خیر و در صورت قرار داشتن در چنین محیطی مدت زمانی که دمای محصول بیش از حد مجاز بوده است چقدر بوده است.

برچسب RFID 

 
با استفاده از سیستم های RFID که متشکل از برچسب ها، دستگاه خواننده و سیستم رایانه ای است، می توان به شکل بی سیم و از راه دور وضعیت ظروف مواد غذایی را تحت نظارت قرار داد. این محصول کاربردهای متعددی در صنایع محصولات غذایی دارد؛ از تسهیل امکان ردیابی محصول گرفته تا افزایش بهره وری در زنجیره تامین محصول. اما شاید مهم ترین کاربرد این سیستم تسریع در جابجایی موجودی کالاها و امکان ردیابی آنها باشد. سیستم RFID در بسیاری از مراحل عملیاتی زنجیره تامین حصولات غذایی مفید واقع می شود. بسط و توسعه یک سازوکار هوشمند لیبل بسته بندی مواد غذایی که ضامن سلامت و کیفیت محصول باشد، نیازمند جا افتادن استفاده از فناوری RFID در صنعت محصولات غذایی و یکپارچه شدن مباحث علم تغذیه است. پیش از این شرکت های زنجیره ای بزرگی نظیر Wal-Mart و Home Depot فناوری RFID را مورد استفاده قرار داده اند، از این رو اهمیت سیستم های RFID در زنجیره تامین در حال افزایش است. استفاده از سیستم RFID امکان ردیابی و مشخص نمودن منابع تأمین ماده غذایی را به عرضه کنندگان می دهد. امری که ضامن کیفیت و سلامت محصول است. از این رو فروشندگان محصولات غذایی در پی راه های ادغام این فناوری در مدیریت زنجیره تأمین کالاهای خود هستند

برچسب‌ها: برچسب های,RFIDعوامل محیطی,مواد غذایی,کدگذاری,فعال,بسته بندی,,
+ نوشته شده در ۶/۸/۱۳۹۶ساعت ۱۹:۵۸ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

درباره هولوگرام های فازی

مواد سازنده ی هولوگرام های فازی

نمیدانم تا به چه اندازه درباره این هولوگرام ها اطلاعات دارید.بنابر این از صفر برای شما شروع میکنم تا به اطلاعات بسیار مفیدی در این باره دست پیدا کنید.پس از آن نیز به بهترین نحو ممکن از آنها در صنعت خود بهره بگیرید.

اکثر موادی که برای هولوگرام‌های فازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به یک تئوری بهره‌وری انکسار رسیده‌اند که برای هولوگرام‌های ضخیم، نوع Bragg این بهره‌وری 100% است. در نوعBragg بلورهایی به کار رفته که با برخورد اشعه‌های هم فاز به آنها بیشترین باز تابش را خواهیم داشت. در هولوگرام‌های نازک از نوع Nath-Ramman با بهره‌وری 9/33% است Nath-Ramman . فیلم‌های هولوگرامی هستند که معمولا ضخامت آنها به میلی میکرون می‌رسد. جدول زیر موادی که برای نگاشت هولوگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد، نشان می‌دهد. این مواد برای تولید انبوه هولوگرام‌هابه کار نمی‌رود.

لایه های تشکیل دهنده هولوگرام

 یک هولوگرام می‌تواند از لایه‌های متفاوتی تشکیل شده باشد. دو لایه اصلی فوقانیForeground و زیرینBackground و لایه‌های فرعی میانی. تعداد لایه‌های هولوگرام‌ها بسته به نوع آن می‌تواند افزایش پیدا کند. به طور مثال هولوگرامی که هم دارای تصویر است وهم متن، یک هولوگرامدو لایه است.


برچسب‌ها: زبان ریاضی هولوگرام,ویژگی های هولوگرام,ساختاری هولوگرام,هولوگرام ضدجعل,هولوگرام چاپ گرم,هولوگرام لیزری,کدگذاری,هولوگرامی,شماره گذاری,هولوگرام فازی,هولوگرام باریک,هولوگرام دو بعدی,هولوگرام سه بعدی,شماره گذاری هولوگرام,نگاشت هولوگرام,هولوگرام دو بعدی سه بعدی,,
+ نوشته شده در ۴/۸/۱۳۹۶ساعت ۰۷:۵۸ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

در منزل هولوگرام بسازیم

شیوه ی ساخت هولوگرام در منزل

 هولوگرام ها  یکی از عجیب ترین علومی ستند که در دنیا به کار گرفته میشوند .این صحبت امروز و دیروز نیست .در حال حاضر نزدیک به 400 سال است که ما در نزدگی خود از هولوگرام ها استفاده میکنیم. این در حالی استک هاین تکنولوژی متعلق به آینده است.آنها با استفاده از تکنیک روح تند و تیز ساخته شده اند،حقه ای که با استفاده از آن ساخت هولوگرام در خانه بسیار آسان است.این تکنیک که اغلب در موزه های کودک یافت میشود اخیرا ادعایی مبنی بر شهرت به سبب آوردن توپاک به کوآچلا در سال 2012 داشته است.اگر آن ویدئو را ندیده اید اکنون آن را تماشا کنید.

گام های اولیه برای ساخت هولوگرام در خانه

آیا برانگیخته شدید تا هولوگرام های خود را بسازید؟این فرآیند به طرز شگفت انگیزی ساده است.آنچه شما به آن نیاز دارید تنها مقداری شیشه یا شیشه ی مشبک و شئ ایست که قصد شبیه سازی آن را دارید.شیشه یا شیشه ی مشبک خود را در دمای 90 درجه در گوشه ی شئ ای که میخاهید آن را شبیه سازی کنید قرار دهید.اگر به درستی روشن شد باید به گونه ای به نظر برسد که گویی شئ در هوا شناور است.ویدئوی زیر که تحت مشاورت است به ما نشان میدهد که چگونه این تکنیک رابا جزییات بیشتر انجام دهیم.شما میتوانید ورقه های شیشه ای مشبک رااز فروشگاه سخت افزار خودتان با قیمت کمتر از 20 دلار تهیه کنید.


برچسب‌ها: ساخت هولوگرام با مواد ساده,ساخت هولوگرام,هولوگرام,فرآیند ساخت هولوگرام,روش سنتی ساخت هولوگرام,مواد ساخت هولوگرام,روش های ساخت هولوگرام,روش ساخت هولوگرام,
+ نوشته شده در ۱/۸/۱۳۹۶ساعت ۱۷:۲۴ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

کاربرد هولوگرافی در آتش

 هولوگرافی و بازسازی تصاویر پشت آتش

درباره  کاربرد های انواع هولوگرافی ها چه میدانید؟دنیای هولوگرافی ها دنیایی بسیار پیچیده هستند.بسیار ارزش مند و بی پایان شما میتوانید با سر زد به دیگر مقاله های اطلاعات خود را پیرامون اینموضوع افزایش دهید.

این دو تصویر مرتبط به یک شخص زنده در میان شعله های آتش است .با مشاهده ی این تصویر با اشعه ی مادون سرخ و یا سفید  در می یابیم شخص کاملا گیر افتاده است (سمت چپ).سیستم جدید تصویر پشت شعله های آتش را با استفاده از هولوگرافی بازسازی می کند و همانگونه که می بینیم شخصی که در سمت راست تصویر است یک تی شرت سفید و یک عینک دارد .

فرارو هم چنین خاطر نشان کرد که تکنولوژی جدید مناسب برای شرایط اضطراری و آتش نشانی است که در صحنه ی آتش سوزی امکان مشاهده ی صحنه ی پشت آتش سوزی را ندارند ،است .از همه مهم تر به این نتیجه دست یافته ایم که حتی ثبت هولوگرافی یک شخص در حال حرکت نیز امکان پذیر است .

تعریف هولوگرافی

هولوگرافی ابزاری برای تولید تصویر سه بعدی از یک شی می باشد .برای ساخت هولوگرام  همانند هولوگرام  موجود در کارت های اعتباری اشعه های لیزر به دو قسمت از هم شکافته می شود (اشعه ی شی و اشعه ی مرجع ).اشعه ی شی به جسم در حال عکسبرداری تابانده می شود .با ترکیب  اشعه ی شی بازتابی و مرجع یک الگوی تداخلی از تصویر سه بعدی حاصل می گردد .


برچسب‌ها: کاربرد های هولوگرافی,هولوگرافی دیجیتال,علم هولوگرافی,کارت های شناسایی هولوگرافی,ثبت تصاویر هولوگرافی,تصویر هولوگرافی,تصاویر هولوگرافی,تصویر های هولوگرافی,فناوری هولوگرافی,کاربرد هولوگرافی,هولوگرافی در آتشنشانی,برچسب هولوگرافی,
+ نوشته شده در ۲۹/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۷:۲۴ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

درباره چاپ لیبل های بسته بندی

شیوه ی تولید لیبل بسته بندی

شما میخواهید دست به یک ابتکار زده و به تولید و چاپ لیبل های بسته بندی بپردازید؟بسیار خوب پس این مقاله را تا انتها نطالعه کنید تا به برخی از اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

تولید انواع محصول چاپ  لیبل بسته بندی در یک کشور صرف نظر از محدودیت های فنی و پروسه تولید، به عواملی نظیر: دوام محصول در بازار، قوانین دولتی، هزینه مصرف انرژی، جایگاه و نقش خرده فروشی، اقتصاد جهانی و وضعیت تولید صادراتیآن بستگی دارد.

 اقتصاد جهانی و لیبل بسته بندی

همانطور که همه میدانیم رکود جدیدی در اقتصاد جهانی زده شده است.،لیبل بسته بندی نیز مانند دیگر صنایع چاپ تحت تاثیر این لیبل ها قرار گرفته است .ارزش محصولات چاپ لیبل بسته بندی در سال ۲۰۰۸ حدود ۸۰ میلیارد دلار بوده است. با توجه به ادامه رکود در سال ۲۰۰۹ و رشد نسبی در سال ۲۰۱۰، انتظار می رود که در سال ۲۰۱۳ به حدود ۸۷ میلیارد دلار برسد.
در حالی که تولید انواع بسته بندی نظیر بسته بندی انعطاف پذیر، بسته بندی مقوایی، برچسب و لیبل بسته بندی در حال افزایش است، اما در چهار سال آینده با ۹ درصد کاهشچاپخانه های لیبل بسته بندی و صنایع تبدیلی روبه رو هستیم.

برچسب‌ها: مزایای لیبل بسته بندی,لیبلینگ,چاپ لیبل بسته بندی,ساختار لیبل بسته بندی,لیبل و بسته بندی خوب,مراحل لیبل بسته بندی,چاپ دیجیتال لیبل بسته بندی,شرینک لیبل,لیبل های بسته بندی,طراحی لیبل بسته بندی,لیبل,
+ نوشته شده در ۲۷/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۰:۵۳ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

لیبل هایی با افست یا فلکسو؟

 فناوری فلکسو بهتر است یا فناوری افست

در ابتدا این اتفاق افتاد که به علت درخواست بسیار بالا برای لیبل ها چاپ و تولید به روش افست بسیار رونق پیدا کرد و بازارخوبی را برای خود رقم زد.اما طولی نکشید که فناوری فلکسو گام هایی را که عقب افتاده بود به سرعت طی کرد و حالا هر دو فت=ناوری به نسبت 50.50 باهم در رقابت هستند.

البته طراحان  لیبل  بسته بندی به طور معمول در کارهای خود از ۶ یا ۷ رنگ استفاده می کنند که چاپ آن توسط ماشین های رول کم عرض فلکسو که قابلیت نصب ۸ تا ۱۲برج را به روی خود دارند بسیار ساده است و این در حالی است که به روش افست کار ساده ای محسوب نمی شود.

چاپ لیبل بسته بندیبه روش افست در مقابل فلکسو

 لیبل بسته بندی را معمولا به روش های متعددی میتوان به چاپ رسانید.اما بیشتر کارشناسان به این عقیده هستند که این لیبل ها نصفیشان به روش افست و نصف ما بقی به روش فلکسو چاپ و تولید میشوند.

اما در سال های اخیر با مقبولیت بیشتر لیبل های پشت چسبدار، ارزش و اهمیت روش فلکسو نسبت به افست بیشتر شده است. هر چند که در عمل همچنان قاعده ذکر شده در بالا صادق است.

برچسب‌ها: چاپی,کارشناسان,فناوری افست,افست,فلکسو,لیبل,
+ نوشته شده در ۲۶/۷/۱۳۹۶ساعت ۰۹:۳۵ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

آشنایی با کاربرد بارکد ها

 خطوط بارکد چه وظایفی دارند ؟

بارکد ها چیستند ؟آیا تا به حال این سوال در ذهن شما شکل گرفته است؟ همه ما میدانیم که امروزه از بارکد ها در همه جای زندگی استفاده میکنیم .در رستورانها ،در سوپر مارکت زندان ها یا حتی در منزلی که در آن سکونت داریم.اما اینهمه استفاده از بارکد ها چرا؟ و این استفاده چه سود هایی به ما میرساند ؟ مطمئن باشید فقط شما نیستید که دوست دارید سر از راز این خطوط و فضاهای میان آنها دربیاورید خطوطی که هر روز حد اقل بر روی برچسبهای مواد غذائی یا نامه های پستی خود می بینید . همه آنها به نظر یکسان می آیند اما اینچنین نیست زیرا هر صنعتی روش کدگذاری مخصوص به خود را دارد و از آن به عنوان استاندارد استفاده میکند که در بخشهای بعدی این روشها را توضیح خواهیم داد . اگر در فکر بکارگیری تکنولوژی بارکد در شغل خود هستید موارد مهمی است که باید در نظر بگیرید تا این تکنولوژی بر تمام مشکلات شما غلبه کرده و کار شما را سهولت ببخشد .

سود استفاده از بارکد

 بارکد  ها را در بسیاری از جاها به کار میبرند.اما این کار ها جه فوایدی میتواند داشته باشد؟ما در این مقاله گرد هم جمع شده ایم تا به شما نمونه هایی از کاربرد ها و فایدی که بارکد ها میتوانند داشته باشند را باز گو کنیم.
۱) مصون بودن از خطاپذیری به علت کاهش دخالت نیروی انسانی و وارد نشدن دستی اطلاعات. 
۲) دسته بندی دقیق اطلاعات.
۳) سرعت بالا به همراه صحت ۱۰۰درصد.  
۴) دسترسی آسان به اطلاعات واقعی و حقیقی (در جریان روند مدیریت) البته اگر: با دقت تمام کالاها در فروشگاهها بارکدگذاری شوند تا مراجعه کنندگان دچار دردسرهایی که ما با آن خوب آشنایی داریم، نشوند 

 


برچسب‌ها: بارکد های استاندارد,برچسب بارکد,بارکدهای یک بعدی,برچسب مواد غذایی,خطوط بارکد,مزایای بارکد,بارکدگذاری,بارکد کردن,کدگذاری در بارکد,انواع بارکد,بارکد خوانها,بارکد,بارکدینگ,
+ نوشته شده در ۲۴/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۳:۵۱ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

انواع روش های تولید هولوگرام

تولید هولوگرام های انحصاری 

بیایید این مطلب را تنها برای شناخت انواع هولوگرام ها بخوانیم و به این پی ببریم که این هولوگرام ها به پند صورت و در چه حالت هایی ساخته میشوند؟

 تکنیک جدید بر خلاف هولوگرافی های سنتی هولوگرام ها را بر روی هر گونه سطح و با هر گونه ماده ای ثبت می کند .فرنادو مهندس شیمی در دانشگاه کمبردیج می گوید :"تکمیل این تکنولوژی بر روی چاپگرهای میزی و خرید هولوگرام در مدت کوتاهی از زمان را پیش بینی کرده ایم ".بنابراین هر فردی هولوگرام منحصر به فرد بر روی کارت های ویزیت و یا برچسب بر روی محصولات را خواهد داشت .

هولوگرافی ساده شیوه ای برای ساخت هولوگرام ها

 چاپگرهای هولوگرافی به روش های مختلفی میتوانند هولوگام ها را تولید کنند اما این را بدانید که یکی از ساده ترین های این روش ها تکنیکی با شیوه ای بر گرفته از ترکیب کردن نور های متعدد با یکدیگر است. هولوگرام ها یک نشان امنیتی بر روی دسته چک ها ،کارت هابی اعتباری ،پاسپورت ها و بسته بندی های دارویی می باشند .معمولا مصرف کنندگان نمی توانند هولوگرام ها را خودشان بسازند زیرا این عمل به وسیله ی ایزار های گران قیمت و روش های پیچیده صورت می گیرد .امروزه روش های هولوگرافی ساده و سریع ساخت هولوگرام را در منزل مقرون به صرفه و مناسب کرده است .


برچسب‌ها: روش ساخت هولوگرام,روش سنتی ساخت هولوگرام,ساخت هولوگرام انحصاری,فرآیند ساخت هولوگرام,ساخت هولوگرام با مواد ساده,روش های هولوگرافی ساده,برچسب هولوگرافی,کارت اعتباری هولوگرافی,مزایای هولوگرافی,تصاویر هولوگرافی,کارت های شناسایی هولوگرافی,اصل هولوگرافی,چاپگرهای هولوگرافی,
+ نوشته شده در ۲۳/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۵:۱۰ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

ساخت هولوگرام ها

شیوه ی طراحی هولوگرام ها را بدانیم

بسیار خب اگر شما این مطلب را باز کرده اید یعنی اینکه قصد دارید درباره هولوگرام ها به اطلاعاتی فوق العاده برسید.پس ما هم زمان را تلف نمیکنیم و در وحله ی اول به شما درباره شیوه ی طراحی این هولوگرام ها توضیحاتی میدهیم.

از یک جسم سه بعدی برای ایجاد یک هولوگرام میتوان استفاده کرد . تصویر هولوگرافی به طور معمول همان اندازه ی شیء اصلی است . آن ممکن است نیاز به  ساخت مدلی با مقیاس دقیق داشته باشد که برای تصویر هولوگرافی مناسب باشد . درعوض آثار هنری که به عنوان یک هولوگرام تکثیر میشود میتواند به وسیله ی رایانه تولید شود , در این صورت نرم افزار تصویر برداری لیزر فایل تصویری هر زمان یک پیکسل را کنترل میکند ( پیکسل همام نقطه های فردی است که یک تصویر گرافیکی روی صفحه ی کامپیوتر یا چاپ را تشکیل می دهد )

درباره مواد اولیه ی ساخت هولوگرام ها بدانیم

 

هولوگرام  ساخته شده توسط افراد معمولا با وضوح بالا پوشش داده شده با یک امولسیون نقره ای هالید قرار می گیرند . هولوگرام هایی که به منظور تولید انبوه ساخته میشوند بر روی یک صفحه ی شیشه ای که پیش از اتمام اکسید آهن قرار گرفته اند را پوشش میدهند و سپس با نور سنجشی پوشش داده میشوند . ماده نور خورشیدی به شکل شیمیایی واکنش نشان میدهد به طول موج مشخصی از نور که برای ایجاد هولوگرام استفاده میشود . به دلیل قیمت پایینی که دارند , لیزرهای هلیوم نئون بیشترین استفاده را بین افرادی دارند که هولوگرام های مخصوص خود را خودشان میسازند . سازندگان هولوگرام های تجاری از انواع لیزر های مختلف مانند روبین ,هلیوم_کادمیوم یا یون کریپتون_آرگون استفاده می کنند .

ساخت هولوگرام

بعد از نمایش , صفحه عکسبرداری یا فیلم از توسعه دهندگان شیمیایی که در موارد عکاسی استفاده و پردازش میشوند استفاده میشود . از نیکل و نقره برای تولید ارشد استفاده میشود که در کپی چندین نسخه از هولوگرام بر روی پلی استریا پلی پروپین کاربرد دارد . از آلومینیوم برای ایجاد پوشش بازتابنده در پشتهولوگرام های برجسته استفاده میشود .


برچسب‌ها: ساخت اولین هولوگرام,مواد خام هولوگرام,ساخت و طراحی هولوگرام,طراحی هولوگرام,تصویر هولوگرافی,هولوگرام های برجسته,فیلم هولوگرافیک,فیلم هولوگرافی,هولوگرام های تجاری,هولوگرام متحرک,ساخت هولوگرام,مواد ساخت هولوگرام,
+ نوشته شده در ۲۱/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۷:۰۴ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

هولوگرام ها در دنیای ما

شناخت تفاوتهای هولوگرام و هولوگرافی

هولوگرام کلمه ایست با ریشه ی یونانی که از holo به معنی کامل و gramma به معنی پیام تشکیل شده است . روند ساخت یک هولوگرام , هولوگرافی نامیده میشود . هنگامی که یک هولوگرام ساخته میشود نور از یک لیزر تصویری شیء مورد نظر را روی یک فیلم یا یک صفحه ی عکاسی ثبت میکند . اساسا دو نوع هولوگرام وجود دارد .هولوگرام انعکاسی که وقتی ازجلو نور به آن تابیده شود مشاهده میشود . در حالی که هولوگرام انتقال با تاباندن نوراز پشت به درون آن دیده میشود . هولوگرام برجسته با پشتیبانی از یک هولوگرام انتقال با یک ماده ی آینه مانند ساخته میشود که هنگامی که از جلو به آن نور بتابد دیده میشود .نوع دیگری از هولوگرام که استروگرام نامیده میشود نیز قابل ساخت است که تصاویر متحرک ایجاد میکند . مدت زمان این تصاویر معمولا بین 3 الی 20 ثانیه می باشد .

هولوگرام ها یک تصویر سه بعدی هستند

اگر نور مناسب به یک هولوگرام برسد ما آنرا به صورت یک تصویر زیبای سه بعدی مشاهده میکینم . هم چنین یک هولوگرام میتواند یک تصویر سه بعدی را در هوا پردازش کند , تصویری حقیقی که میتواند عکس برداری شود اگرچه قابل لمس نیست . چون آنان نمیتوانند از طریق معمولی کپی برداری شوند . از آنان به طور گسترده برای جلوگیری از جعل اسناد هم چون کارت های اعتباری , گواهینامه های رانندگی , بلیط های ورودی استفاده می شود .

ارتباط هولوگرام ها و عکس

اگرچه هولوگرام یک تصویر بصری از یک جسم فیزیکی است , اما کاملا متفاوت از عکس است . برای مثال وقتی یک شیء عکس برداری میشود , هرقسمت از عکس دارای یک تصویر از بخش مربوطه از شیء اصلی است که از نقطه نظری که مربوط به موقعیت پخش در هولوگرام است , مشاهده شده است . بنابراین , اگر صفحه شفافی که حاوی هولوگرام انتقال است شکسته شود هر قطعه همچنان قادر خواهد بود کل تصویر را طرح کند , گرچه از یک نقطه نظر دیگر.با استفاده از قطعه ی نزدیک بالای صفحه هولوگرافی , نمایی از قسمت بالا خواهیم داشت . در حالی که اگر از قطعات قسمت زیرین صفحه ی هولوگرام استفاده کنیم , حالتی ایجاد میشود که گویی نگاهی بالا به سمت جسم داریم (جسم در بالا قرار میگیرد) . از دیگرویژگی های جالب انگیز هولوگرام ها این است که خواص نوری اشیاء مانند لنز ها را حفظ می کنند . مثلا یک هولوگرام که از قرار دادن یک ذره بین مقابل یک پروانه به دست آمده است را درنظربگیرید . یک ناظر به هنگام مشاهده ی تصویر هولوگرافی از این اشیاء متوجه خواهد شد که قسمت پروانه ای که از طریق تصویر ذره بین دیده میشود بزرگ میشود .


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرام سه لعدی,هولوگرافی,هولوگرافیک,عکاسی و هولوگرام,ساخت یک هولوگرام,هولوگرام انعکاسی,هولوگرام برجسته,هولوگرام انتقال,صفحه هولوگرافی,تصویر هولوگرافی,,
+ نوشته شده در ۱۶/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۷:۲۲ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)