X
تبلیغات
هولوگرام

هولوگرام

درصد پلاستیک استفاده شده در بسته بندی

درصد پلاستیک استفاده شده در بسته بندی

در سال های آغازین ده هشتاد میلادی مقدار تقاضا برای استفاده از پلاستیک فقط ۲۲%از همه مواد خام را تشکیل میداد ولی در عصر حاضر بدلیل رشد سریع صنایع بجز بسته بندی، این میزان به ۳۳% رسیده. اگر واقعا دنبال فهمیدن دقیق میزان رشد تقاضا برای پلاستیک هستید، فقط نگاهی به استفاده پلاستیک در صنایع دیگر بجز پلاستیک بیندازید . صنعت لیبل بسته بندی در دهه 50 میلادی رشد زیادی در استفاده از پلاستیک داشت  زیرا پلاستیک علاوه بر خاصیت ضد آب بودن مقاومت نسبتا خوبی در برابر گرما داشت. از همه مهم تر، صنعت بسته بندی نیازمند عایق های دارای کیفیت بالا در زمینه های مختلف بود که تمام آن ها یکجا در پلاستیک یافت میشد. 

لیبل بسته بندی پلاستیکی بهتر است یا کاغذی

در سال ۱۹۵۷ برای اولین باراز لیبل بسته بندی پلاستیکی برای ساندویچ استفاده شد. تا سال ۱۹۷۴، رشد مصرف پلاستیک افزایش بیشتری یافت ودراین سال بود که فروشگاههای زنجیره ای بزرگ همچون c penny, ward, sears (روی به استفاده از کیسه های پلاستیکی به جای کیسه های کاغذی آوردند. استفاده از پلاستیک جنبه های بهداشتی نیز دارد. در سال ۱۹۶۹ مرکز مطالعات بهداشتی نیویورک طی تحقیقی اعلام داشت که کیسه های زباله پلاستیکی بسیار تمیزتر، بهداشتی تر و کم سر وصدا تر از سطل های زباله فلزی هستند و این خود دلیلی شد تا در دهه ۱۹۸۰، صنعت تولید کیسه های زباله با استفاده از فیلم های LDPE وLLDPE تبدیل به بزرگ ترین بخش تولیدی صنعت پلاستیک شود تا جایی که تنها از این محصول حدود ۵۰۰ هزار متر تن محصول به صورت سالانه تولید می گردد. 

برچسب‌ها: لیبل بسته بندی,,
+ نوشته شده در ۵/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۲:۱۱ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

بارکد خوان سیار

بارکد خوان سیار دسته ای

این نوع بارکدخوان به کامپیوتر متصل نیست و دیتا را درخود ذخیره میکند و بعد با اطلاعات پایه به کامپیوتر انتقال داده میشود . این وسیله دارای یک اسکن کننده بارکد , یک نمایشگر برای انجام کارها و یک کیبورد برای دادن اطلاعات مورد نظر مانند تعداد کالا و … است . در حالی که پایه ای (Cradle)برای انتقال دیتا به کامپیوتر لازم است . این مدل بارکد در جاهایی استفاده دارد که کاربر در حال حرکت میباشد و داده ها در همان لحظه ضروری نیستند . این تجهیزات به گونه ای استفاده میشوند که برنامه شما مشخص کننده است که به کدام صورت استفاده شود :

 قرار گرفتن روی دست

 (Handheld) ـ قرار گرفتن در کیف

 (Wearable) قرار گرفتن در ماشین (Truck)

 بارکدخوانهای ثابت 

به کامپیوتر متصل میشوند و داده ها را هر بار که خوانده میشوند انتقال میدهند . وقتی یک بارکد اسکن میشود به سرعت از طریق داده الکتریکی به کیبورد منتقل میشود و باعث میشوند تا کاراکترها به سرعت هر چه تمام تر روی صفحه نمایش داده شوند . این دستگاه به قدری سریع است که در بسیاری مواقع کاربران ترجیح میدهند ازآن به عنوان صفحه کلید دوم استفاده کنند . بزرگترین مزیت این دستگاهها این است که بدون احتیاج به تغییر داده ها یا احتیاج به برنامه خاص در تمام برنامه هائی که ورودی داده از صفحه کلید را قبول میکنندر مورد استفاده می باشند .نوع دیگری از این بارکدخوانها نیز موجود است که از طریق کابل RS۲۳۲ به کامپیوتر متصل میشود و به صورت کد ASCII داده را به برنامه میشناساند .

برچسب‌ها: اسکن کننده یارکد,بارکد,بارکدخوان,
+ نوشته شده در ۳/۷/۱۳۹۶ساعت ۱۲:۳۱ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

بسته بندی پایدار

معنی بسته بندی پایدار

مفهوم لیبل  بسته بندی یعنی

  •  روش های بسته بندی ثابت (sustainable) و کارآمد
  •  مواد قابل بازیافت, بسته بندی به طوری که خیلی راحت قابل قراردادن روی قفسه باشد
  • لیبل بسته بندی پیشرفته که ارگانیک و سالم زندگی کردن را به مشتری منتقل میکند.
  • لیبل بسته بندی و شادی که نشان دهنده اینکه مشتری از انتخاب درستش راضی است

مفهوم اقتصاد پایدار در  لیبل بسته بندی


مفهوم و مقصود بخش مهمی از کیفیت زندگی است چرا که حس حرکت معنی دار به زندگی ما جهت می دهد. درک این نکته که منابع نامحدود نیستند, اقتصادهای پایدار و مصرف را به سوی مناظره و بحث بر روی مفهوم و مقصود در بطن جامعه سوق می دهد.
 
 

 

برچسب‌ها: لیبل بسته بندی,برچسب بسته بندی,بسته بندی,
+ نوشته شده در ۳۱/۶/۱۳۹۶ساعت ۰۹:۴۰ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

روش ثبت اطلاعات هولوگرامی

 

ثبت اطلاعات از طریق هولوگرام

در هولوگرام همه اطلاعات روی یک فیلم ضبط میشوند و در صورتی که بخشی از فیلم جدا شود همه اطلاعات روی آن قابل مشاهده است .برخلاف تصاویری که با دوربین معمولی گرفته میشود هولوگرام ها اطلاعات به صورت کامل ذخیره میکنند .ایده وجود اطلاعات کامل روی هرجز هولوگرام باعث میشود دانشمندانی مثل کری پریبرام و دیوید بهم استاد فیزیک در دانشگاه لندن این نظریه را ارایه دهند که مغز مثل نوار هولوگرام عمل میکند .
بهم و پریبرام هر دو به نتیجه گیری مشابه طی مطالعات جداگانه درسطوح مختلف میرسند .

اولین نمایشگاه هولوگرافی

در سال 1966 جرج استروک سخنران دانشگاه میشیگان مقاله ای با عنوان هولوگرافی انتشار دارد که در آن روش های نوین تکنیک ها را شرح داده بود .در سال 1968 اولین نمایشگاه هولوگرافی در میشیگان برگزار شد ودومین در سال 1970 در نیویورک برگزار شد و در سال 1971 اولین مدرسه ی هولوگرافی در سان فراسیسکو تآسیس شد که در آن هنرمندان و مهندسان تکنیک های جدید را آموختند .بنابراین در این مدرسه افراد با رشته های متفاوت از فیزیک گرفته تا مهندسی و آرتیست به آموزش و تعلیم پرداختند .در سال 1968استفن بنتن دانشمند موسسه ی تکنولوژی در ماساچوست یک نوع هولوگرام به نام هولوگرام رنگین کمان با هولوگرام بنتن را ارتقا داد.یکی از نکات قابل اهمیت این طرح این است که هولوگرام های تراگسیلشی برای بازسازی نیازی به لیزر ندارند و با استفاده از نور سفید و ایجاد تصویر رنگی و بسته به زاویه ی تشکیل شده ی آن قابل مشاهده هستند .یکی از نکات جالب هولوگرام های رنگین کماناین است که تولید انبوه هولوگرام های طرح برجسته و با روکش آلومینیوم با قیمت مناسب امکان پذیر است .هم اکنون این هولوگرام ها در سیستم های امنیتی تولید می گردند و برای نخستین بار در سال 1983بر روی کارت های اعتباری حک گردیدند .


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرافی,هولوگرافیک,هولوگرام رنگین کمان,تولید هولوگرام,هولوگرافیک,
+ نوشته شده در ۲۵/۶/۱۳۹۶ساعت ۱۰:۱۲ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

مشکل هولوگرام عمومی چیست؟

ایراد هولوگرام عمومی

این هولوگرام ها علاوه بر امتیازاتی که دارند دارای اراداتی نیز هستند برای مثال چون در تعداد خیلی بالا تولید میشوند به راحتی قابل پیدا کردن یا جایگزین کردن هستند یا احتمال دارد اشخاص کلیشه های آن را تهیه کنند و به راحتی در اختیار جاعلان قرار میگیرد،در موارد خیلی امنیتی پیشنهاد میشود  هولوگرام امنیتی سفارشی شده استفاده کنید فرآیند ساخت کلیشه آن تا حدی پیچیده است که تقریبا جعل آن غیر قابل انجام میشود یاهزینه هایی که صرف جعل آن میشود بسیار زیاد است.

هولوگرام عمومی چیست

برای کاربرد های عمومی تر، در اموری که احتیاج به طرح اختصاصی و ویژگی های امنیتی خاص وجود ندارد می توان از هولوگرام های عمومی، برای تایید، چک کردن محصول و ... استفاده کرد.هولوگرام عمومی نوعی هولوگرام میباشد که با طرح های از قبل چاپ شده در کارخانه به به صورت عمده و در طیف وسیعی از رنگ ها در بازار مصرف عمومی به سادگی قابل تهیه میباشد.شاید تنها دلیل توجیه تولید و تقاضا برای این محصول را عدم تولید کلیشه انحصاری برای یک سفارش دهنده خاص و تولید انبوه در نتیجه رسیدن قیمت پایین برای آن دانست.


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرام امنیتی,هولوگرام ها,هولوگرام,
+ نوشته شده در ۲۲/۶/۱۳۹۶ساعت ۱۰:۱۳ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

زمینه خطا در ثبت هولوگرافیک

در چه منطقی احتمال خطا در ذخیره سازی هولوگرافیک است

اگر ذخیره سازی در مناطق دارای کد صفر زیاد باشد، احتمال اینکه یک کد صفر به کد یک تبدیل شود زیاد است. تغییر در ماده ثبت کننده و لیزر میتواند بهبود کیفیت را همراه بیاورد اما این بهبود در کیفیت های تصاویر، باید از نظر اقتصادی کارآمد باشد. کاستی هایی مربوط به مواد ثبت وجود دارد باعث بعضی کاستی ها مانند کند شدن هولوگرافیک میشود.

خطای احتمالی ثبت داده در مدیوم

هنگام ثبت داده ها روی مدیوم، برخی از فاکتور ها عامل بروز خطا و اشتباه در ثبت باشند. یکی از بزرگ ترین این فاکتورها نویز ایجاد شده توسط نور لیزر می باشد. وقتی پرتو لیزر(در طول SLM) به دو قسمت تفکیک می شود. نور تولید شده ممکن است در جاهایی که باید بلاک(بسته) باشند، نفوذ کند. در نواحی که ارزش نور صفر است، تمایل به ایجاد مقداری نور وجود دارد. که در صورت بروز این پدیده، بیت در آن منطقه تغییر می کند.


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرافیک,هولوگرافی,برچسب هولوگرام,,
+ نوشته شده در ۱۹/۶/۱۳۹۶ساعت ۱۵:۴۲ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

چگونگی ساخت هولوگرافی

مراحل ساخت هولوگرافی

گابر،دنیساک ،لیث و آپاتنیک از اشکال مختلف برای ساخت هولوگرافی ها بهره گرفتند .اما همه آن ها تاکیدشان بر روش دو مرحله ای بود .دو دسته موج از یک منبع نور (معمولا لیزر) برای تابش به گوشه ها استفاده میشود.یکی از این دودسته به به یک صفحه حساس تابانده میشود .موج دیگر (نور شی )برای خلق تصویر روی سطح بازتاب میشود .

ترکیب دو موج در هولوگرام سبب چه چیز میشود

ترکیب دو موج باعث پدیدار شدن یک الگوی زیبا درگوشه ها می شود .زمانی که امواج در موقعیت شان با طول امواج نور های روشن تغییر می کنند و این تفاوت ها به تمامی طول موج انتقال پیدا می کند،خطوط تیره پدیدار می شوند .میانگین این مدل ها بسته به امواج میان شی و جسم مرجع می باشد .در مدل هولوگرام لیث –آپتکین زاویه ی میان امواج هولوگرام 10 تا 100درجه متغیر است .در هولوگرام دنیساک این مقدار 180 درجه است . 

برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرافی,هولوگرافیک,ساخت هولوگرافی,
+ نوشته شده در ۱۹/۶/۱۳۹۶ساعت ۰۹:۳۵ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

چگونگی ساخت هولوگرافی

مراحل ساخت هولوگرافی

گابر،دنیساک ،لیث و آپاتنیک از اشکال مختلف برای ساخت هولوگرافی ها بهره گرفتند .اما همه آن ها تاکیدشان بر روش دو مرحله ای بود .دو دسته موج از یک منبع نور (معمولا لیزر) برای تابش به گوشه ها استفاده میشود.یکی از این دودسته به به یک صفحه حساس تابانده میشود .موج دیگر (نور شی )برای خلق تصویر روی سطح بازتاب میشود .

ترکیب دو موج در هولوگرام سبب چه چیز میشود

ترکیب دو موج باعث پدیدار شدن یک الگوی زیبا درگوشه ها می شود .زمانی که امواج در موقعیت شان با طول امواج نور های روشن تغییر می کنند و این تفاوت ها به تمامی طول موج انتقال پیدا می کند،خطوط تیره پدیدار می شوند .میانگین این مدل ها بسته به امواج میان شی و جسم مرجع می باشد .در مدل هولوگرام لیث –آپتکین زاویه ی میان امواج هولوگرام 10 تا 100درجه متغیر است .در هولوگرام دنیساک این مقدار 180 درجه است . 

برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرافی,هولوگرافیک,ساخت هولوگرافی,
+ نوشته شده در ۱۹/۶/۱۳۹۶ساعت ۰۹:۳۵ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

میکروسکوپ دیجیتال

کاربرد میکروسکوپ دیجیتالی در ساخت هولوگرام

- میکروسکوپ قابل جابجایی دیجیتال

- کیفیت تصویر 1.3 مگاپیکسلی

- خروجی 2.0 USBبزرگ کردن 10X~50X و نهایت 200X

- توانایی اندازه گرفتن با مکانیزم کالیبره کردن

- شامل 8 لامپ LED سفید(با امکان خاموش و روشن کردن بوسیله نرم افزار)

- قابلیت عکس برداری هولوگرام با کلید لمسی

تصویر پنهان یکی از آیتم های امنیتی هولوگرام

با توجه به این که یکی از آیتم های امنیتی در هولوگرام ها عکس ها و متن های پنهان می باشد، این دستگاه امکان نمایش عکس ها و متن های پنهان در هولوگرام را با استفاده از نور لیزر و با کاربری آسان میسر می سازد.

 

 


برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرافی,هولوگرافیک,هولوگرام سه بعدی,
+ نوشته شده در ۱۳/۶/۱۳۹۶ساعت ۱۱:۰۸ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)

لیزر در ساخت هولوگرام

استفاده لیزر در تولید هولوگرام

در هولوگرام های اولیه از لیزر به عنوان منشا نور استفاده میشد.لیزر ها نه تنها فقط برای مراحل اولیه تولید استفاده میشوند حتی برای رویت هولوگرام ها هم باید از لیزر استفاده گردد .با وجود این خصوصیات کشف نشده ،عکس ها موارد خوبی برای شناخت دنیای جید هولوگرافی وبرنامه ریزی برای پیشرفت در آینده می باشند .از سال 1966 به بعد ویلو ران و سایر لابراتورداران از هولوگرافی برای ایجاد تصاویرخارخ العاده و روش های اندازه گیری آشکار استفاده کردند .

تفاوت و شباهت هولوگرام با عکس های بدون لنز

برخلاف شهرت عکس های بدون لنز شباهت میان هولوگرام و عکس ها بی قید و شرط یکی دانسته شده اند .هولوگرام  نوعی اسلاید به شمار می آید که نکاه کردن به آن همانند نگاه کردن از میان قاب یک پنجره می باشد .این یک فرآیند دو مرحله ای است که با به وجود آوردن یک سطح بدون ویژگی های خاص تصاویر را اطلاعات لازم تصاویر را برای بازسازی یک منظره در آینده ذخیره می کند .بنابراین کپی برداری تصویری از هولوگرام یک نکته ی منفی به شمار نمی آید و در اصل یک مزیت اساسی است .هولوگرام ها بر خلاف عکس ها یک نمای کلی از هر قسمت عکس را بازسازی می کنند .تکه های از هم گسسته ی هولوگرام ها کارایی لازم را دارند .محدوده ی رنگی تصاویر (از عکس های روشن گرفته به سمت عکس های تاریک)در هولوگرام ها بیش تر از تصاویر است.اما در این تکنیک عوامل بازدارنده وجود دارد.تنها قسمت کوچکی از لابراتوار بازسازی می شود (در حد چند مکعب کوچک ).

 

برچسب‌ها: هولوگرام,هولوگرافی,هولوگرافیک,ساخت هولوگرام,تولید هولوگرام,
+ نوشته شده در ۱۲/۶/۱۳۹۶ساعت ۱۱:۱۳ توسط نادر رفیعی دسته : نظر(0)